
Job i Lev
Her kan du se ledige stillinger i Lev:

KOMMUNIKATIONSPRAKTIKANT I LANDSDÆKKENDE NGO
Skal dit praktikophold give dig en masse praktisk erfaring med kommunikation i en landsdækkende NGO? Vil du gerne inddrages i både idéudvikling og produktion og være en del af et stærkt fagligt fællesskab. Så er et praktikophold hos Lev måske noget for dig.

PRAKTIKANT TIL FONDSTEAM I LANDSDÆKKENDE NGO
Søger du praktisk erfaring med fundraising og projektudvikling i en landsdækkende NGO? Vil du gerne være med til at rejse midler til værdifulde indsatser for mennesker med udviklingshandicap og deres familier? Så er et praktikophold hos Lev måske noget for dig.

DATASTÆRK PRAKTIKANT TIL PROJEKTTEAMET I LANDSDÆKKENDE NGO
Brænder du for at arbejde med data – og vil du samtidig gøre en forskel for mennesker med udviklingshandicap og deres pårørende? Har du en skarp analytisk sans, sans for detaljer og lyst til at omsætte tal til indsigter, der kan styrke en vigtig samfundsopgave? Søger du en meningsfuld praktik, hvor du kan få erfaring med både kvantitative og kvalitative dataanalyser i en virkelighedsnær kontekst? Så er det måske dig, vi leder efter!

LEV SØGER JOBKONSULENT I MIDT- OG VESTJYLLAND
Vil du være med til at skabe meningsfulde jobmuligheder for mennesker med udviklingshandicap og andre kognitive handicap i en landsdækkende NGO? Har du et stærkt netværk i erhvervslivet og trives med en selvstændig hverdag? Så er du måske vores nye jobkonsulent i Levs beskæftigelsesindsats, KLAPjob.