Spring navigationen over og gå direkte til indhold

Bestyrelse

Levs bestyrelse 2020-2024

ANNI SØRENSEN

Formand for bestyrelsen og landsformand

Telefon: 2628 3083
E-mail: as@lev.dk

IB POULSEN

Næstformand, Lev Odense

Telefon: 5386 1402
E-mail: ip@lev.dk

STEEN STAVNGAARD

Valggruppe 1 - Hovedstaden, Lev København

Telefon: 3066 6596
E-mail: steen.stavngaard@gmail.com

GUNNAR TEIS HANSEN

Valggruppe 1 - Hovedstaden, Lev Fredensborg/Hørsholm/Rudersdal

Telefon: 2030 4170
E-mail: gunnar@bakkehuset.com

JØRGEN DANIELSEN

Valggruppe 1 - Hovedstaden, Lev Frederiksberg

Telefon: 2140 2883
E-mail: jorgen@kreds.lev.dk

SUPPLEANT: OLE SAMSING

Valggruppe 1 - Hovedstaden, Lev Fredensborg/Hørsholm/Rudersdal

Telefon: 6072 9645
E-mail: samsing.ole@gmail.com

SUPPLEANT: NIELS TOBIASSEN

Valggruppe 1 - Hovedstaden, Lev Vestegnen

Telefon: 2420 1624
E-mail: lev.vestegnen@kreds.lev.dk

CONNY KROG

Valggruppe 2 - Sjælland, Lev Lolland-Falster

Telefon: 2162 8191
E-mail: conny@kroghvinrejser.dk

DORTHE PEDERSEN

Valggruppe 2 - Sjælland, Lev Odsherred

Telefon: 2120 8284
E-mail: dorthe.pedersen2@hotmail.com

GITTE LARSEN

Valggruppe 2 - Sjælland, Lev Slagelse/Sorø

Telefon: 2853 1309
E-mail: gla@attheweb.dk

SUPPLEANT: KITT BOEL

Valggruppe 2 - Sjælland, Lev Roskilde/Lejre

E-mail: kittboel@gmail.com

SUPPLEANT: WINNIE LINDNER PEDERSEN

Valggruppe 2 - Sjælland, Lev Faxe/Vordingborg/Stevns

Telefon: 2945 8313
E-mail: Winnie_Lindner@mail.tele.dk

IB POULSEN

Valggruppe 3 - Syd, Lev Odense

Telefon: 5386 1402
E-mail: ip@lev.dk

LEIF VARBERG

Valggruppe 3 - Syd, Lev Kolding

Telefon: 2225 7755
E-mail: leif@leifvarbergconsult.dk

SOLVEJ LAUGESEN

Valggruppe 3 - Syd, Lev Haderslev

Telefon: 2212 7265
E-mail: solvej1954@gmail.com

SUPPLEANT: VIBEKE ORY DENERT

Valggruppe 3 - Syd, Lev Vejle

Telefon: 5192 0610
E-mail: vdenert@gmail.com

SUPPLEANT: DORTE HØJRIIS THOMSEN

Valggruppe 3 - Syd, Lev Esbjerg/Fanø

Telefon: 2342 5257
E-mail: dhtprivat@mail.dk

ANNE KJELD PEDERSEN

Valggruppe 4 - Midt, Lev Aarhus

Telefon: 2546 2978
E-mail: anne.kjeld.pedersen@gmail.com

PETER SØRENSEN

Valggruppe 4 - Midt, Lev Silkeborg

E-mail: ps@pcworks.dk

JYTTE B. SØRENSEN

Valggruppe 4 - Midt, Lev Favrskov/Skanderborg

Telefon: 2347 2231
E-mail: jytte.soerensen@kreds.lev.dk

SUPPLEANT: VITUS JORDAN

Valggruppe 4 - Midt, Lev Randers

Telefon: 2448 4180
E-mail: vitusjordan@gmail.com

SUPPLEANT: LENE RYSGAARD

Valggruppe 4 - Midt, Lev Vestjylland

Telefon: 2099 5193
E-mail: lery@thisted.dk

MARIANNE HEILSKOV HANSEN

Valggruppe 5 - Nord, Lev Aalborg/Himmerland

E-mail: heilskovlund@mail.dk

JØRGEN HANSEN

Valggruppe 5 - Nord, Lev Aalborg/Himmerland

Telefon: 6057 9670
E-mail: jorgenhansen698@gmail.com

ANDERS HIND

Valggruppe 5 - Nord, Lev Aalborg/Himmerland

Telefon: 4014 7417
E-mail: hindanders@gmail.com

SUPPLEANT: ELLA HOLM

Valggruppe 5 - Nord, Lev Aalborg/Himmerland

Telefon: 2096 1128
E-mail: eh@ellaholmhansen.dk

SUPPLEANT: ALLEX LUND PEDERSEN

Valggruppe 5 - Nord, Lev Aalborg/Himmerland

Telefon: 5098 0266
E-mail: allexlundpedersen@gmail.com

GRETE FÄLT-HANSEN

Valggruppe 6 - Foreninger, Landsforeningen Downs Syndrom

Telefon: 6013 0724
E-mail: gretefalt@gmail.com

TOVE SØGAARD

Valggruppe 6 - Foreninger, Kristelig Handicapforening

Telefon: 3066 4084
E-mail: tove@k-h.dk

SUPPLEANT: KARIN KIRKEDAL HANSEN

Valggruppe 6 - Foreninger, Landsforeningen for Rubinstein-Taybi Syndrom

Telefon: 7569 5559
Mobil: 3116 5559
E-mail: kirkedal.hansen@gmail.com

JETTE TASTESEN

Valggruppe 7 – ULF - Udviklingshæmmedes Landsforbund

Telefon: 2124 8288
E-mail: jette@ulf.dk

SUPPLEANT: SVEND-ERIK PEDERSEN

Valggruppe 7 – ULF - Udviklingshæmmedes Landsforbund

Telefon: 7572 4688
E-mail: ulf@ulf.dk